Hakkımızda

Araştırma İstanbul ilaç Koz. San. Tic. Ltd. Şti.

İstanbul ilaç Kozmetik Tur. San. ve Tic. Ltd. Sti. 2000 yılından itibaren bitkisel kozmetik üretimi ve satışı alanında faaliyet göstermektedir. Grup şirketlerimizden Joker Gıda Sanayii Uluslararası İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. ise gıda takviyeleri konusunda 2005 yılından beri faaliyet göstermektedir. Grup Şirketlerimizden HD ilaç Kozmetik Medikal San. Tic. A.ş. 2013 Yılında dağıtım ağımızı oluşturarak Ürünlerimizin Halkımıza dağıtımını sağlamak için, Ecza depoları ve Eczanelerle iş birliği içinde halkımızın sektör ihtiyacını karşılaması için kurulmuştur. Firmamızın hakim ortağı Tolga SALMAN 1992 yılından beri bitkisel ürünler ve bitkisel kozmetik, Gıda takviyeleri alanında bir çok ürün geliştirmiş ayrıca bitkisel ürünler pazarının genişlemesinde öncü bir rol üstlenmiştir. Dünyada ilk olarak 1998 yılında epilasyon kremini üretmiştir. Günümüzde bu ürünler tüy azaltıcı olarak piyasada satılmaktadır. 1995 – 2005 yılları arasında sedef hastalığı ile ilgili 10 yıl suren çalışmaların ardından Dermo Clean bitki özlü serisini piyasaya sunmuş ve bu ürün 2009 yılına kadar sedef hastaları tarafından kullanılmıştır. 2014 yılı itibariyle ürünler Dermoclean SDF19 Cilt, Saç, ve Şampuan serisiyle yeniden üretime geçmiştir. Halen daha iyi bir ürün piyasada bulunmamaktadır. Gurubumuz bitkisel kozmetik ve gıda takviyeleri konusunda piyasada satılan bir çok ürünü fason olarak üretmektedir. 100’den Fazla Üretici firmaya fason Üretim yaparak büyümeye devam etmektedir.

Fason Üretim

ÜRETİM VE HİZMETLERİMİZ

Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, Gıda takviyeleri, Şurup, Kapsül, Tablet, Üretim ve Dağıtımı, Paketleme ve ürün ARGE çalışmaları. Biyoanalitik laboratuar hizmetleri Mevcut ve deneysel formülasyonların relatif biyoeşdeğerliliği çalışmaları organizasyonu, Ara Ürünlerin Formülasyon ve Ruhsatlandırma çalışmaları, Gıda Takviyesi ve bitkisel ürünlerin geliştirilmesi ve tüm analizleri, Sağlık Bakanlığından ara ürün veya geleneksel tıbbi ürün olarak ruhsatlanacak bitkisel ilaçlar için ruhsat dosyası hazırlanması, kimyasal analizleri ve stabilite takibi, Tarım Bakanlığı kontrol belgesi için gerekli teknik dökümanların hazırlanması, Sağlık Bakanlığından Beşeri ürün olarak ruhsatlanacak bitkisel ilaçların ve klasik formülasyonların uluslararası farmakopelere uygun olarak analizleri, Fason üretim yeri Danışmanlığı hizmetlerini vermekteyiz.

Vizyonumuz

Şirket Profili

Sorumluluğun bilincinde, Ürünlerinin kullanlar tarafından benimsendiği, Sektöründe rakip ve tüketicilerini analiz etmiş, istek ve doğrultularını bilen hizmet götüren, anlayan, dinleyen, önem veren, enerjisini uluslararası bir Türk Markası olmaya adayan güvenilir, kaliteli, topluma önem veren bireylerin kuruluşudur.

Misyonumuz

Misyonumuz

Sağlığın bireyler için önemini hiçbir zaman unutmadan; yasal ve etik kurallar çerçevesinde, doğaya ve çevreye saygılı hasta ve tüketicinin bilinçlenmesine özen gösteren ve bireylerle bütünleşmeyi öncelik kabul eden en iyi kalite ve en iyi ürün oluşturma çabası içinde olan sahip olduğu kaynakları iyi değerlendiren insan kaynağını üstün tutan ve fikirlere akımlara düşüncelere önem veren; Çalışanları ile bir bütün olan yenilikçi bir yönetim şeklini benimseyen bir şirket olarak daha ileri adımlar atmak.

Üretim

Araştırma ve geliştirme çalışmalarının temelini Dermoclean’ın kaliteye ve insana verdiği değer oluşturmaktadır. Araştırma ve Geliştirme çalışmaları, Bilimsel Bölüm Direktörlüğü bünyesinde yapılandırılan proje ekipleri tarafından bilimsel ve etik kurallar çerçevesinde yapılmaktadır.

Dermoclean ‘ta ürün geliştirme çalışmaları; üretilen tüm ürünler için Dermoclean İlaç Ar-Ge Merkezi’nde titizlikle yürütülmektedir.

Dermoclean’ta iyi organize olmuş, toplum ihtiyaçlarına cevap verebilecek, teknik yaklaşımları ortaya koyabilecek, istikrarlı bir yönetim anlayışı ve bilimsel mantığa sahip, çağdaş ve özendirici bir araştırma-geliştirme ortamı yaratılmıştır. Bu anlayışla sürekli gelişmekte olan Ar-Ge çalışmalarımız sayesinde, kendi Ar-Ge laboratuarlarımızda geliştirdiğimiz ve ruhsatına sahip olduğumuz 20’den fazla ürün ile Türk ilaç pazarında iyi konumdayız.

Dermoclean Ar-Ge çalışmalarına giderek yüksek bir seyirde odaklanarak devam etmekteyiz. Ar-Ge çalışmalarımız şu anda 48 ülkeye gerçekleştirdiğimiz ihracatımızın da odağı olup, ruhsatını almış olduğumuz yeni ürünlerle ihracatımız her geçen yıl ikiye katlanarak büyümektedir.

Dermoclean olarak satış hedefimizdeki artışların temel çıkış noktası; teknoloji tabanlı Ar-Ge çalışmalarına ağırlık verilmesi ve ayrılan bütçenin rakamsal olarak sürekli artırılmasıdır.

Ar-Ge faaliyetlerimiz neticesinde iki veya daha fazla molekül içeren kombinasyon ürünler ve hasta uyumunu artırıp ilaç yan etkilerini azaltmayı hedefleyen kontrollü salım ürünler Dermoclean ürün portföyüne eklenmektedir.

ARGE (Araştırma Geliştirme)

Ar-Ge Merkezimiz; Analitik Geliştirme Laboratuvarları (Enstrümantal analiz laboratuvarları, yaş kimya laboratuvarları), Formülasyon Laboratuvarı, Pilot Üretim ve Stabilite alanlarından oluşmaktadır.

Ar-Ge bölümümüzde görev alan proje ekiplerinde; bilimsel yetkinlikte araştırmacılar (Farmasötik Kimya Uzmanları, Farmasötik Teknoloji Uzmanları, Patent Vekilleri, Farmakologlar, Analitik Kimyacılar) yer almaktadır. Ar-Ge ekibimiz bugün itibarıyla 20 kişiye ulaşmıştır. Katı, yarı-katı ve likit dozaj formlarındaki 150’den fazla ürünümüz, kendi Ar-Ge laboratuvarlarımızda geliştirilmiştir. Ar-Ge Merkezi’mizdeki bilginin paylaşılması ve yeni kuşaklara aktarılması anlayışı sayesinde geliştirilen her yeni ürün sürecinde edinilen bilgi birikimi bir sonraki projeye aktarılmaktadır. Bu doğrultuda yürütülen olarak sadece son üç yılda Ar-Ge bütçemizde %300’lük büyük bir artış sağlanmıştır.

DERMOCLEAN LABORATORIES Ar-Ge merkezimiz; patent, etkin madde, yeni ürün formülasyon ve analitik geliştirme, klinik araştırmalar, iyileştirme, yeni ürün stabilite ve teknoloji gruplarından oluşmaktadır. Ar-Ge merkezimizde patent tarama ve değerlendirme çalışmaları, etken madde değerlendirme, analiz ve onay çalışmaları, formülasyon ve analitik metot geliştirme, laboratuvar ve pilot ölçekte üretimler, proses ve analitik metot validasyonları, klinik çalışmalar, ürün iyileştirme çalışmaları, yeni ürün stabilite çalışmaları, ruhsat dosyalarının CTD formatında hazırlanması çalışmaları QbD (Quality by Design) anlayışı ile yürütülmektedir.

Ar-Ge merkezimizin bir diğer önemli rolü ise günümüz dünyasında oldukça büyük bir yer edinmiş olan inovasyon kültürünün kurum içinde yaygınlaşmasını sağlamaktır.

Üretim Süreci ve İhracat

ÜRETİM SÜRECİ

İlaç geliştirme süreci birkaç ana bölümden oluşur.

Keşif (discovery) ve araştırma

Preklinik çalışmalar

Klinik çalışmalar

Onay (approval)

Keşif ve ilaç geliştirme safhalarından önce, geliştirilmesi düşünülen Ürünün kullanılabileceği hastalık/hastalıklar/bulgular ile ilgili yeterli bilgi edinilmesi gereklidir. Bu bilgiler uzun yıllar alan çalışmalar sonucunda elde edilir.

İHRACAT

Kendi Bümyemizde ürettiğimiz Kozmetik, Kişisel Bakım ve Gıda takviyelerin, Uluslararası pazarda satışını yapmaktayız.